Budapest
A legnagyobb létszámmal a budapesti csapat rendelkezik, jelenleg 70 lelkes egyetemista járja hétköznaponként kórházakat a zöldpulcsijukban. Bori Amigo a “sok kicsi sokra megy” kifejezéssel tudná leginkább jellemezni a budapesti kórházi csapatokat. Egyre több kórházi egységben lehetünk már jelen, ami ezt a nagy közösséget összetartja és egyben mégis szétosztja kisebb csoportokra. Mindig számíthatunk a másik kórházi egységre is, ha segítségre lenne szükségünk. Az Amigóknak egy-egy kórházi bevetés a napjuk fénypontját jelentheti, amikor ők is kiszakadhatnak a valóságból a gyerekekkel eltöltött idő alatt. Később a bevetés élményeit, a kialakult érzéseket, gondolatokat megoszthatják a kórházi csapatukban. A közösség aktív építése érdekében havonta kerülnek megrendezésre kisebb létszámú kórháztalálkozók és az Amigo estek, ahol már az egész nagy csapatnak van lehetősége ismerkedni és közös emlékeket gyűjteni. Gábor Amigo szerint a budapesti közösségét a nyitott szó írja le a legjobban. Virág Amigo is úgy gondolja, hogy a sok színes egyéniségnek és a befogadó légkörnek köszönhető, hogy itt mindenki könnyen megtalálja a helyét és kialakíthat életre szóló barátságokat.
I. Számú Gyermekgyógyászati Klinika
Szent László Kórház
Tűzoltó utcai II. számú Gyermekgyógyászati Klinika
Bethesda Gyermekkórház – Bethesda utca
Bethesda Gyermekkórház – Ilka utca
Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet- OMIII
Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet
Debrecen
Amigonak lenni a cívis városban
Ahogy nő a Debrecenben töltött “évgyűrűim” száma, egyre jobban világos számomra, hogy mi az ami legjobban városhoz köt és meghatározza a mindennapjaimat, érzéseimet. Erre egyértelmű választ találtam. A barátaim teszik felejthetetlenné az itt töltött éveimet, akik közül jelentős számban az Amigos berkein belül ismerkedtem meg. Az Amigoshoz való csatlakozásom óta az az érzésem, hogy rokon lelkekre találtam, ők azok akik a “zöld színt” nyújtják a szürke hétköznapjaim kiszínezésére. A városi rendezvények (pl:Amigo est) hihetetlenül jó hangulatban szoktak lezajlani, az önfeledt jókedv és minőségi időtöltés a rendezvények kulcsszavai. Vannak kisebb csoportos foglalkozások is ( Kórház találkozó), ami közelebb visz egymás megismeréséhez és a másik gondolatainak megértéséhez. Egy szó, mint száz, ezek a fórumok, ahol találkozunk egymással, nem csak fizikailag, hanem szellemileg is, felejthetetlen élmények, amiket szerencsére együtt élünk meg….Kívánom mindenkinek, hogy ilyen mélységben és ilyen minőségben lehessen tagja egy közösségnek!
⁃ Laci Amigo
A debreceni Gyermekklinika osztályait látogatjuk két kórházi csapatot formálva. Az onkós csapat felelős a hematológiai-onkológiai osztály kis betegeinek boldogságáért. Itt van lehetőségünk akár heteken-hónapokon keresztül foglalkozni a gyerkőcökkel, sokszor családias hangulatban eltöltve a közös délutánokat. A gyermekklinikás csapat látogatásai ezzel szemben váratlan fordulatokat tartogathatnak és sosem tudhatjuk, hogy hány gyerekkel fogunk aznap játszani. Ennek oka, hogy számos osztályon megfordul ez a csapat, van amikor egész kórteremnyi gyerkőc gyűlik össze és ilyenkor gyakran a játékos doboz összes játéka kipróbálásra kerül.
⁃ Panni Amigo
Ha a debreceni csapatnak is feltennénk a majdnem minden Amigos Mini foglalkozáson
elhangzó kérdést: “Mi a szuperképessége annak amit építettetek?” Nos valami olyasmi
válaszokat kapnánk, mint a teljesen légből kapott programötletek, a véletlen találkozások, a nevetőgörcsbe fulladt évnyitók, a pocsolyákban úszógumival chillezgetés, belsős poénokkal bingózás és hasonló furcsa dolgok. Remélem hamarosan a nemrégiben megszervezett miniAmigoesból egy több napos esemény is megvalósulhat majd amikor a többi város Amigói is megismerhetik a a debreceni csapat mindennapjait és a csodálatos újgenerációs tagjainkat.:)
⁃ Dorka Amigo
Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Intézet
Szeged
beszélni. Az a fogalom, hogy #teamszeged egy különleges kis kapcsot jelent, hiszen minden országos rendezvényen időt szánunk egy közös fotóra, vagy csak egy ölelésre.
A kórházba járásról: Járvány-mentes időkben zöldpulcsisok jelennek meg az SZTE Gyermekpszichiátriai, onkológiai és belgyógyászati osztályain is. Az utóbbi időben csupán a „pszichi” tudott fogadni minket, ahol kisebb csoportokban játszottunk és tanultunk a leginkább iskolás korú gyerkőcökkel. Pár idegen nyelvű kifejezés megismerése, a Küldetésfüzet és a sokan játszható társasok bizonyultak a legnagyobb favoritnak. Jelenleg azonban egyik osztályt sem látogathatjuk, ám a kórházi osztályok üzenetei alapján hiányolnak minket a gyerekek és a
kórházi dolgozók is, nagyon várják, hogy újra megjelenjünk a csoda-dobozainkkal. Mi pedig nagyon készülünk a visszatérésre, mindegyik online programból kivesszük a részünket, hogy
sok-sok gyermekhez eljussunk. A város több vállalkozója is szívesen mellénk áll mind a felvételi, mind pedig a 2021 őszi nagykövetkampány során. Különleges eseményként talán ezeken a helyszíneken tartott kézműves délutánjaink, beszélgetős, társas-játékos alkalmainkat említeném. Ilyenkor kisgyermekes családoktól kezdve az egyetemistákig több emberrel is meg tudjuk osztani terveinket és céljainkat, hogy egy napon minden beteg gyermek mellett legyen Amigo.
Szegedi Tudományegyetem Gyermekgyógyászati Klinika – gyerekosztály
Szegedi Tudományegyetem Gyermekgyógyászati Klinika – pszichiátria
Szombathely
Szombathelyen én személy szerint felemelő érzésnek érzem az Amigóságot. A közösség kicsit, így mindenki ismer mindenkit, szoros barátságok könnyen alakulnak. Probléma esetén mindig van kihez fordulni, mindig van segítség. Habár néha noszogatni kell néhány társunkat, az információ is viszonylag könnyen áramlik, mert „Slack-lustaság” esetén is egyszerű informálni ezt a kis létszámú csoportot.
A szombathelyi csapat a Markusovszky Egyetemi Oktatókórházat látogatja jelenleg heti két alkalommal.
A kórházba járás mindig zökkenőmentes. Felmegyünk lifttel a negyedikre, a kötelező fertőtlenítés után elkérjük a nővérektől a kulcsot, lepakolunk és felvesszük a dobozunkat, majd visszatérünk a nővérekhez, akik mindig készségesen és kedvesen segítenek minket és tájékoztatást nyújtanak, hogy melyik szobában milyen korú gyermek tartózkodik. A kórházi bevetés leggyakrabban a közös térben történik, hogy minél több gyermek tudjon részt venni.
Különleges dolog Szombathely életében az Alpokalja a Daganatos Gyermekekért Kh. Alapítvánnyal zajló néhány éves együttműködésünk, fontos esemény pedig a Csodaszarvas Tábor, amiben az Alpokalja Alapítvánnyal közösen egy hétig nyaranta súlyosan beteg gyermekeket, gyógyult gyermekeket, testvéreiket és családjukat szórakoztatjuk, segítjük és együtt töltünk egy önfeledt, változatos programokkal tarkított hetet.
Markusovszky Egyetemi Oktatókórház
Pécs
Szerintem a lehető legjobb csapat vagyunk, 11 irtó cuki lányt ismerhettem meg ebben a kis közösségben, mindig jó a hangulat a talikon, segítünk egymásnak számíthatunk egymásra, szépen összedolgozunk. Egy összetartó kis csapattá váltunk, nagyon rövid idő alatt.
Bia Amigo
Sajnos mi pécsi Amigók a vírushelyzet következtében nem tapasztalhattuk még meg milyen egy igazi offline bevetés élménye, de alig várjuk, hogy meglátogathassuk a gyerekeket a kórházakban is, és játszhassunk velük. Addig is online foglalkozásokon vesszük ki a részünket és próbálunk mosolyt csalni a gyerkőcök arcára.
Nóri Amigo
Az ősszel alapult kis csapatunk, a felvételi során 4 szuper új Amigoval gyarapodott, így nagy örömünkre már 12-re nőtt a pécsicsoport. Az első közös Amigo estünk az évben nagyon jól sikerült, jól éreztük magunkat és sokat nevettünk együtt. Lelkesen szervezzük már a következő hónap Amigo estjét, ahol újból összegyűlik majd a kis csapatunk!
Nóri Amigo